Pagina 1 van 1
diepste wens
Geplaatst: 22 aug 2013, 18:20
door neus
je hoeft niet te vertellen wat je diepste wens is, maar heb je een diepste wens en verwacht je dat die ooit uitkomt?
zou het een probleem zijn als je diepste wens nooit uitkomt?
wat zegt jouw diepste wens over jou als mens?
wat is de samenhang tussen de diepste wens en jouw wereldbeeld?
waarom denk je dat er diepste wensen zijn?
Geplaatst: 22 aug 2013, 19:33
door Solomon the Younger
Een baan (maakt niet uit wat) en een leuke vrouw zou wel leuk zijn. Maar dan geen behaagzieke heks die alleen op zichzelf geilt. Buiten dat heb ik niets te wensen. Misschien toch: een betere wereld met leukere wezens dan de mens. Maar dat is iets voor een geloof in een hiernamaals.
Geplaatst: 22 aug 2013, 20:42
door neus
zeer bescheiden allemaal.
ik ben bang dat ikzelf wat uitbundiger wensen heb al zijn ze veranderlijk en is in de kern de wens die overblijf in de strijd een theoretische wens die waarschijnlijk practisch onmogelijk is. Ik lijk me te richten op idealen die nooit maar dan ook nooit werkelijkheid kunnen zijn. Dat lijkt me een uitdrukking van het zinloze om niet te zeggen overbodige en het voortdurend moeten koesteren van valse hoop.
Geplaatst: 22 aug 2013, 20:56
door Solomon the Younger
Dan vind ik het dapper om nog steeds die wens te koesteren. Ik geef het op een gegeven moment gewoon op.
Geplaatst: 22 aug 2013, 21:20
door neus
het kunnen opgeven en dan toch goed terecht komen is waar mijn theoretische wens op neer komt.
Geplaatst: 23 aug 2013, 18:12
door Solomon the Younger
Dan is het weer de vraag wat er onder "goed" wordt verstaan...
Geplaatst: 23 aug 2013, 18:26
door neus
misschien zoiets simpels als je goed voelen, hoe dat dan ook kan...
Geplaatst: 23 aug 2013, 19:30
door Solomon the Younger
Dat klinkt niet slecht...
Geplaatst: 24 aug 2013, 13:47
door yopi
neus schreef:het kunnen opgeven en dan toch goed terecht komen is waar mijn theoretische wens op neer komt.
Vertrouwen hebben dat je door wensen - en dus ook een diepste wens - geleidt wordt lijkt me de 'denkpijniging' voorkomen en toch tot het beste te leiden.
Bewustwording van wat die wensen en uiteindelijk je diepste wens inhouden komt in stukjes en brokjes. Je zou je daar bij neer moetenleggen.
Helaas ben ik bang dat een van mijn diepste wensen juist ook die bewustwording is waardoor het toch weer op tobben uit kan draaien ..

Geplaatst: 24 aug 2013, 16:50
door neus
je noemt "vertrouwen". Op een gegeven moment kun je niet meer rationeel bepalen of vertrouwen goed is of slecht, het is als het ware een sprong.
de neiging om in controle te zijn en blijven en de hersenen te laten overwerken is groot, maar genoeg is genoeg, emotioneel gezien.
die grens is bij mij nog niet in zicht, wat me wel eens spijt.
je krijgt dan pogingen om vetrouwen een onderdeel te maken van de controle, een soort schijnvertrouwen, ritueel, vorm, toneelstuk, ver weg van de authenticiteit.
Geplaatst: 25 aug 2013, 15:15
door yopi
Ik snap het ..
Inderdaad: een sprong.
Sowieso is van denken naar waarnemen of actie een sprong.
(Ik moet denken aan de sprongen van Kierkegaard:
- Van esthetische naar het ethische
- Van het ethische naar geloof)
Geplaatst: 25 aug 2013, 18:47
door neus
yopi schreef:Ik snap het ..
Inderdaad: een sprong.
Sowieso is van denken naar waarnemen of actie een sprong.
(Ik moet denken aan de sprongen van Kierkegaard:
- Van esthetische naar het ethische
- Van het ethische naar geloof)
Idd Kierkegaard als aanleiding, hoewel ik weinig van hem gelezen heb en hem alleen denk te begrijpen.